Na Pilota

Lampki sufitowe led z pilotem stały się celem znanej światowej firmy Sharp, ów firma poza produkcją telewizorów oraz innej elektroniki, zaczyna wchodzić na rynek domowego oświetlenia. Mówią, że oświetlenie ledowe to pierwszy taki produkt na świecie. W tej chwili chwalą się sześcioma modelami.

Do realizacji lamp użyto specjalnej technologii zwanej dyfuzją światła.

Lampki ledowe wykorzystują pilot, którym możemy zmienić kolory i jasność światła w naszym pomieszczeniu.

Fot: Sharp

Modele lamp takie jak DL-C501V, DL-C301V oraz DL-C302V, są wyposażono w pilot który pozwala nam zdalnie sterować oświetleniem. To oświetlenie sufitowe posiada możliwość zmiany koloru światła i ustawienia odpowiedniej jasności w zależności od naszych upodobań. Jak podaje firma lampy posiadają aż 110 rodzajów kolorów i jasności. Czyli taka lampa sufitowa pozwala na różnorodne oświetlenie. Dzięki temu możemy bardzo płynny sposób dopasować światło do naszego nastroju czy też pogody.

Dodatkowym rozwiązaniem jest funkcja Eco Light Rhythm, która odpowiada za specjalny dopasowanie, koloru światła i jasności w ciągu całego dnia, mając takie oświetlenie wszystko odbywa się automatycznie.


To nie wszystko, stworzyli również projekt żyrandola, który posiada za implementowaną ekologiczną funkcje, która odpowiada za jego zużycie energii elektrycznej, podobno aż do sześć dziesięciu pięciu procent. To nie wszystko, ponieważ te lampki z pilotem podobno są bardzo cienkie, o grubości od 8mm do 43mm, czyli będą zabierać niewiele miejsca na naszym suficie. Na dziś mamy w naszym kraju takie lampki.Jednak Polacy jak na razie nie będą mogli używać ich w swoim domu, ponieważ te są na razie dostępny jedynie w Japonii. I marzenia o dopasowaniu światło do swoich potrzeb, na razie trzeba odłożyć na półkę. Miejmy nadzieję, że lampki firmy Sharp, będą również dostępne i u nas w bardzo szybkim czasie.